ПУБЛІКАЦІЇ
Погляд в майбутнє. Зміни: що вони насправді несуть за собою?
Газета «Вісті Щасливе» № 4 (22) за 16 лютого 2008 р.
За останні декілька місяців у нашому селі з`являється все більше і більше «зелених парканів». Один із них, який з`явився зовсім нещодавно вздовж вул. Лесі Українки, викликав неабиякий інтерес у місцевих жителів. Всі знають, що ці «зелені маячки» свідчать про нове будівництво, але що саме там будуватиметься і як це будівництво впливатиме на тихе і розмірене сільське життя ніхто із щаслив чан достеменно не знає. Як правило будь-які зміни одразу викликають супротив у населення і уже ніхто навіть не намагається розібратися добре це чи погано. А може від такого будівництва село тільки виграє? Адже в планах забудовника - спорудження тротуару. Планується облаштувати тротуари шириною 5,5 м із тротуарної плитки вздовж вулиці Лесі Українки. Вулиця нарешті буде приведена до ладу, здобуде новий мальовничий вид та стане Бульваром. (див фото). Тож тепер ми не будемо міряти глибину вуличних калюж і сахатися від джипів, які пролітають по проїжджій частині, адже це їхня територія! З тим, що будуватимуть вздовж зеленого паркану – зрозуміло, але завжди цікаво зазирнути за паркан….
Як стало відомо редакції газети, вздовж цієї вулиці iнвестицiйно-будiвельна компанiя «City State» планує будівництво сучасного житлового комплексу – першу чергу проекту облаштування території села Щасливе. Але що таке будівництво принесе хорошого для нашого села?
Спочатку буде побудовано два житлові чотириповерхові будинки з мансардою з чистим плануванням студійного типу на місці існуючої їдальні та одноповерхової адміністративної будівлі. Такі новобудови неабияк прикрасять село і нададуть естетичний вид.
Будівництво сучасного житлового комплексу має ряд позитивних рис для жителів селища Щасливе. Коротко розглянемо деякі з них.
«Ахіллесовою п`ятою» для нашого села є проблема доріг, згідно плану забудови, компанія «City State» планує збудувати дві дорожні смуги, між якими простягатиметься зелена зона.
В зв’язку з недостатнім забезпеченням селища водою, будуть зробленi додаткові артезіанські свердловини. На початок будівництва планується близько шести нових свердловин, згодом їх кількість буде збільшуватись. Також буде розміщено насосну станцію другого підйому з потужними установками обеззалізнення, що призводить до видалення з води розчиненого заліза, марганцю і сірководню.
До кращого екологічного середовища в селищі призведе встановлення централізованої ливневої каналізації, яка забезпечить комплексний захист усього селища від поверхневих вод. Також будуть змiненi існуючі мережі, які вийшли з строку експлуатації, упорядкованi та централізованi всi системи каналізації та водопровід.
До однієї з переваг будівництва жилого комплексу для жителів селища є – перероблення станції гасіння, а саме встановлення пожежного трубопроводу з гідрантами для відбору води з водопровідної мережі за допомогою пожежних колонок для потреб пожежогасіння. А це дуже важливо для нашого села, адже неодноразово районні пожежники наголошували на тому, що в Щасливому це питання взагалі не вирішується от і нещодавня пожежа в приміщенні медамбулаторії це підтвердила: щоб заправити пожежну машину, потрібно їхати в сусіднє село, а що, якщо пожежа масштабна і не потерпить зволікань?
Також, за планами компанії «City State», будуть збільшенi потужностi каналізаційно–насосної станції, перекладено новий колектор з урахуванням розвитку села.
Під час снігопадів усі ми мали нагоду побачити в якому стані знаходяться наші електромережі. Тож майже два дні мали сидіти без світла. Для безперебійного забезпечення селища електроенергією будуть поставленi дві підстанції 330/110кВт и СУ-110, прокладенi електромережі від станції 330/110 кВт та підведенi до села, реконструйованi існуючі підстанції лінії електропередач. Посилення потужності підстанцій сприятиме підвищенню якості електроенергії, тепер світло не буде вибивати, якщо ви увімкнули одночасно електричний чайник і праску.
Тож можливо не варто щось нове сприймати одразу так вороже, адже те, що компанія планує зробити для нашого села піде лише на користь нашим мешканцям. Погодьтеся, набагато приємніше жити в охайному, чистому селі з розвиненою інфраструктурою і високим рівнем життя, ніж місити болото і лаяти всіх, що ми так погано живемо.