Олег Онуфрієнко: «Ми працюємо, керуючись міжнародними стандартами якості, й прагнемо досконалості»
Щороку в другу неділю серпня вітчизняні будівельники відзначають своє професійне свято – День праців-ників будівництва і промисловості будівельних мате-ріалів. Бути будівельником означає бути творцем. Водночас ця професія вимагає значної витримки та відповідальності. Навіть за складних економічних умов будівельники шукають і знаходять шляхи поліпшення діяльності, конкурентноздатності продукції, зростання авторитету. Протягом 5 років на території села Щасливе в будівельній галузі працює компанія «Сіті Стейт», яку нині очолює Олег Онуфрієнко. Напередодні профе-сійного свята журналіст «ВЩ» зустрівся з Олегом Анатолійовичем, щоб поставити кілька запитань.
– Олеже Анатолійовичу, як настрій у переддень свята?
– Коли приходить свято, завжди забуваєш про негаразди. Так і в будівельників. Сьогодні відчуваєш, наскільки результат діяльності потрібний людям – будівельники дарують їм домашній затишок, побутовий комфорт.
– Компанія «Сіті Стейт» є однією з активних забудовників села. Зокрема ви як фахівець, як бачите його розвиток?
– Щасливе знаходиться поряд зі столицею, а тому, на мою думку, має два варіанти розвитку: залишитися звичайним селом, яке дешево обслуговує столицю, або стати елітним ошатним містечком. Життя показало: люди, не спроможні оселитися в Києві, переїжджають на околиці в пошуках дешевих житла та послуг. Як правило, така категорія мешканців користується інфраструктурою населеного пункту, але в його розвиток нічого не вкладає. Подібних сіл сьогодні багато. Вони розвиваються хаотично, не структурно і не в змозі вже підняти свій статус.
На наш погляд, у Щасливого повинна бути інша доля: село може стати комфортним куточком як для проживання, так і роботи. Для цього варто зводити якісні будинки, прокладати нові дороги, тротуари, надавати безперебійні комунальні послуги, зводити культурні осередки та пропонувати підприємствам розмістити офіси на теренах села. У населення з’явиться можливість покращити умови житла, працевлаштуватися за місцем проживання. Також з’явиться краща можливість утримувати благоустрій села на вищому, сучасному рівні.
Тільки за умов створення розвиненої сучасної інфраструктури і надання широкого комплексу послуг для повноцінного комфортного проживання, високоефективної роботи й продуктивної кому-нікації представників українських та іноземних бізнес-структур Щасливе може перетворитися на потужний діловий і фінансовий центр.
– Компанія «Сіті Стейт» відноситься до розряду творчих, креативних розбудовувачів. Прикладом цього є презентований нею два роки тому житловий комплекс (с. Щасливе, вул. Лесі Українки, 14), що став володарем Національної премії Всеукраїнського конкурсу «Народне визнання у сфері будівництва» в номінації «Кращий житловий комплекс Київщини». Будівля від «Сіті Стейт» буде єдиною в такому вигляді в селі чи компанія й надалі зводитиме подібні житлові об’єкти?
– Компанія «Сіті Стейт» має низку проектів, які планує реалізувати на території села. Серед них – проекти житлової сфери. Планується будівництво шестиповерхового житлового комплексу, пізніше таунхаузів, які нині особливо популярні за кордоном. У будь-якому разі об’єкти, зведені «Сіті Стейт», будуть якісними, яскравими, комфортними й сучасними. Тож більшість перемог попереду.
– Житловий комплекс, про який йшлося, доволі стильний. Які вимоги ставить перед собою компанія, зводячи об’єкти?
– Стиль компанії – це, перш за все, якість і професійний підхід на будь-якій стадії проекту. Окрім того, наша мета – не просто збудувати будинок, а зробити його особливим. У будівництві житлових комплексів компанія бере, в першу чергу, приклад з проекту «Мілано-3» (містечко поруч зі столицею Італії – авт.) Для такого містечка характерні архітектурна забудова не вище шостого поверху, багато зелених насаджень, пішохідна доступність до зупинок транспорту та місць громадського користування. Одним словом, все те, що створює гармонію і комфорт для людей. Щось на зразок цього, ми хочемо зробити в Щасливому.
– На першому поверсі житлового комплексу розташовані офісні приміщення. Що саме буде розміщуватися в них?
– Декілька приміщень вже орендують підприємства, що виявили бажання працювати в Щасливому. Серед них – компанії, які спеціа-лізуються на зв’язку та Інтернет-технологіях. Тут працює відділення банку, яке надає послуги для всього місцевого населення. Нещодавно по вул. Л. Українки, 14, розмістився бізнес-інкубатор «Happy Farm». Щасливе стане осередком, де «вирощуються» передові технології.
Є також у планах компанії розташувати в одному з приміщень сучасний медичний пункт, у якому буде надаватися професійна перша медична допомога. Ми намагаємося раціонально підходити до вибору орендаря, віддаємо перевагу якісним та актуальним послугам, яких потребують всі без винятку щасливці.
– Олеже Анатолійовичу, сьогодні в селі багато говорять про його розбудову. Окрім будівництва житлових комплексів, «Сіті Стейт» має намір зводити об’єкти загального громадського користування? Які це будуть об’єкти?
– Так. Адже зі збільшенням кількості населення в селі є потреба й у появі нових соціальних об’єктів. У планах «Сіті Стейт» – будівництво в Щасливому культурно-освітнього центру, де може розміститися музична школа, актова зала для проведення урочистостей, Інтернет-кафе, модернізована бібліотека та приміщення для навчальних гуртків.
Як відомо, попит створює пропозицію. Ми є постійними читачами рубрики «У якому місті чи селі ви б хотіли жити» газети «ВЩ», а тому беремо до уваги побажання місцевого населення щодо створення закладів культурного дозвілля в селі. Зокрема, підтримуємо ідею створення пішохідної зони, яку можна зробити за зразком бульвару. Імпонує побажання жителів села щодо створення парку. У колах компанії обговорюється й питання, як реалізувати проект спортивного дозвілля в Щасливому.
– Як Ви вважаєте, що є запорукою успіху компанії «Сіті Стейт»?
– Ми не просто будуємо об’єкти нерухомості, а створюємо кардинально нове середовище проживання європейського рівня за доступною ціною. Професіоналізм і со-ціальна відповідальність для компанії є основою діяльності. Це не гучні гасла, а принципи, що перевірені часом. Ми працюємо, керуючись міжнародними стандартами якості, й постійно прагнемо до досконалості.
Алла Приходько